UFUK APARTMAN YÖNETİMİ

Apartlife Tesis Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından yönetim hizmeti sağlanmaktadır.

Apsiyon Mobil'i hemen indirin, site yaşamınıza dair tüm işleri kolayca takip edin.

Apsiyon Mobil'iHemen Yükle!
Genel Uygulamalar Hakkında Bilgilendirme
17 Mayıs 2021, Pazartesi
UFUK APARTMANI YÖNETİMİ Yönetimi
Tümünü göster...

Apartlife Tesis Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak sunduğumuz yönetim hizmetinde tüm kat malikleri ve kiracıların eşit şekilde ve hakları savunularak, mağdur olmalarını engellemek için azami özen gösterilerek hizmet verilmektedir. 

Bilinmesi gereken hususlar;

Aidatlar

Her ayın 1. günü her daireye Aidatlar borç olarak kaydedilir. Bu ödemelerin son ödeme tarihi ilgili ayın 20. günüdür. Ödeme yapılmaması halinde bir sonraki ayın 1. gününden itibaren borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.

Demirbaş Harcamaları

Demirbaş harcamaları sadece kat maliklerine arsa payı oranında paylaştırılır. Kiracılar bu tutardan sorumlu değildir. Ancak kiracı ödeme yapması halinde Kat malikine aylık ödediği kirasını demirbaş ödeme tutarı kadar eksik yatırabilir. Tarafımızca sağlanan demirbaş makbuzunu ev sahibine ibraz edebilir. 

Demirbaş harcamaları yapılan iş anlaşmasına bağlı olarak son ödeme tarihinde ilgili firmaya ödeme yapılabilmesi için son ödeme günü size sunulan evrakta yer alan tarihte hala ödenmemiş ise borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.

İcra-Yasal Takip Süreci

Son ödeme tarihini 30 gün aşan (Borçlandırma tarihinden 60 gün sonra) gecikme durumunda ilgili kiracı ve kat maliki için icra takip işlemi ilgili yetki verilen avukatlık ofisi tarafından başlatılır. İcra takibine alınan borç bakiyesinin tahsilatı avukatlık ofisi üzerinden yapılır. İcradaki kişinin icra işlemi sonrasındaki bina yönetim hesabına yapacağı ödemeler mevcut dönem ve gelecek dönem aidatlarından mahsup edilir. 

SMS ve E-Posta Bildirim;

SMS

SMS bildirimleri her ayın 1-15 ve ihtiyaç halinde 28inde; Tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır. SMS bildiriminde karakter sınırı olması nedeniyle yalnızca kişinin kendi bakiyesi ve sorumlu olduğu dairelerin toplam bakiyesi bildirilir. 

E-Posta

E-Posta bildirimleri sistem üzerinden her ayın 1, 15 ve ihtiyaç halinde 28inde; Tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır. E-posta bildirimlerin kat malikleri sahip oldukları borç bakiyesi, kiracı aidat ödeme durumu, yapılacak ödemelerin (Aidat, Demirbaş, vb.) detaylarını ve toplam bakiyesini görebilmektedir. Ödeme linki üzerinden kredi kartıyla 3D güvenlik sistemiyle anında ödeme yapabilir. 

E-Posta bildirimlerinde daire sakini tarafından tercih edilen dil (İngilizce-Rusça-Azerice vb.) seçeneğinde bildirim yapılır. 

Ödemelerin İşletme Defterine İşlenmesi;

Havale-EFT-Şubeden Yapılan Ödemeler tarafımıza ilgili bankaların aylık, haftalık ve günlük yaptığı bildirimler doğrultusunda ortalama 5 iş günü içerisinde sisteme entegre edilerek otomatik işlenmekte oluşan makbuzlar sistem üzerinde kayıtlı ise e-posta ile otomatik paylaşılmaktadır. Aylık yaklaşık 450.000 ile 500.000 lira arasında yapılan ödemelerin işlenmesi sırasında sistemin ödemeyi işlemesi için Ödeme yapılırken açıklama alanına Daire Numaranızı, Adınızı, Soyadınızı mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.

Banka entegrasyonu olan projelerimizde günlük otomatik işlenen hesapları raporlar alanından yada size özel hesap özetim alanından günlük kontrol edebilirsiniz. 

Çözüm Ortağımız Apsiyon mobil app yada web sayfası üzerinden sunulan ödeme imkanlarında kredi kartıyla peşin veya 12 ay vadeli ödeme imkanı bulunmaktadır. Ancak Kredi kartıyla yapılan ödemede alınan komisyon tarafımızca alınmamakta olup İYZİCO firmasının BDDK belirlediği oranlarda almış olduğu hizmet bedelidir. Kurum tarafınızca yapılan peşin/12 aya kadar vadeli ödemeyi takip eden ilk iş gününde 12 saat içerisinde hesabımıza kesintisiz aktardığı için ödemeyi yapan kişiden komisyon/Vade Farkı almaktadır.

Talepleriniz ve Şikayetleriniz

Taleplerinizi her zaman 08508404321 numaralı whatsapp hattımızdan, www.apartlife.com.tr web adresimizdeki form üzerinden ilgili birimlerimize ulaştırabilirsiniz. 

 

SaygılarımızlaÇoğunlukla açık
Çoğunlukla açık
İstanbul
02 Ekim 2022 Pazar
21,1°C
Hissedilen 19,4°C
Nem %68
3 `Ekim`
`Pazartesi`
Yer yer sağanaklar
Yer yer sağanaklar
4 `Ekim`
`Salı`
Çoğunlukla açık
Çoğunlukla açık
5 `Ekim`
`Çarşamba`
Çoğunlukla açık
Çoğunlukla açık
­­­21,7°C

14,4°C
­­­18,5°C

13,6°C
­­­19,9°C

15,4°C